Profesionální hasič Václav Houška a jeho kamarád s přítelkyní zůstali tu noc v baru jedinými hosty. Byly tři hodiny po půlnoci, když se dovnitř vřítili dva muži v kuklách.

„Po barmance chtěli peníze. Jeden z nich držel v ruce plynovou pistoli a druhý kesr. Nás si vůbec nevšímali,“ popisoval přepadení Václav Houška. Společně s kamarádem zasáhli v okamžiku, kdy barmanka přestala vzdorovat a podávala lupičům požadované peníze

„Hodil jsem po nich židli. Okamžitě jsem dostal zásah pepřákem a upadl na zem. Nějakou dobu jsem vůbec neviděl, jen jsem slyšel rány a to, že se do nich pustil kamarád,“ pokračoval Houška.

„Vím, že jednoho z lupičů držel kamarád pod krkem a nepustil ho až do příjezdu policie,“ vybavoval si Houška. Policisté tak zadrželi jednoho z mužů přímo v baru a druhého chytili na útěku. Oba muže, kteří se lupičům postavili, odvezla záchranka do nemocnice.

„Tam mi propláchli oči a mohl jsem jít domů. Kamarád dopadl hůř, tomu museli sešívat hlavu a byl více pomlácenej,“ uzavřel Václav Houška.
Vedení plzeňské policie chce oběma mužům v pátek veřejně poděkovat za jejich statečný čin