„Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči. Už cesta k zásahu nebyla jednoduchá a hasiči se museli dostat přes hustou mlhu v kopcích Valašska. Po dosažení místa požáru bylo potvrzeno, že chata je celá v plamenech, požár se rozšířil na blízký les a v objektu dochází k destrukcím plynových tlakových lahví,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že výšlehy hořícího plynu dále rozšiřovaly požár do okolí a na stromy.

K nálezu ostatků těla Mitáček Právu řekl: „Předpokládáme, že se jedná o tělo majitele objektu. To však potvrdí až nařízená pitva.“

Ve výbuchy ohrožující situaci hasiči nemohli vstoupit do hořící chaty, a proto soustředili své síly na zabránění šíření požáru v lese.

„Pomocí nataženého vodního vedení se jim podařilo postupně požár v porostu zastavit. Po dojezdu dalších cisteren hasiči požární útok směřovali také na velký požár samotné chaty,“ doplnil mluvčí.

Při rozsáhlejším hašení museli hasiči použít i náhradní přírodní vodní zdroj, který byl nedaleko. Požár samotný se hasičům podařilo lokalizovat asi po půlhodině intenzivního zásahu. Celková jeho likvidace však zabrala další více než hodinu.