"Dívka, která dosáhne patnácti letos v červnu, odešla z domu už minulý pátek. Rodičům řekla, že jde do Halenkova na diskotéku. Od té doby o sobě nedala vědět,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. V minulosti už několikrát z domu odešla, vždycky se ale po dvou nebo třech dnech vrátila. Když byla mimo domov, zdržovala se u kamarádů.

Policisté společně s kriminalisty zkontrolovali během pondělního večera několik restauračních zařízení a zkontaktovali kamarády pohřešované. „V úterý jsme se zaměřili na šetření v základní škole v Novém Hrozenkově, kterou dívka navštěvuje. Kolegové také prověřovali, zda nebyla dívka hospitalizována či ošetřena v některém zdravotnickém zařízení,“ poznamenala mluvčí.

Ve vsetínské nemocnici získali informaci, že dívku uvedeného jména v pondělí ošetřili lékaři na chirurgické ambulanci s drobným poraněním.

Lucie Boháčková je štíhlá, 160 až 165 centimetrů vysoká. Má delší hnědé vlasy a hnědé oči. Při odchodu z domu na sobě měla fialově bílou proužkovanou bundu a černé rifle. Z domu odešla s batohem.

„Kdo by nám mohl k pohřešované dívce sdělit jakoukoli informaci, ať neprodleně kontaktuje policii. Může využít bezplatnou linku 158 nebo zavolat přímo na obvodní oddělení policie na tel. 974 680 741,“ sdělila Lenka Javorková.