Cizinecká policie v souvislosti s případem varuje ženy vyššího věku před seznamováním se po internetu a především před jejich romantickými představami o tom, že si tak zajistí štěstí.

Seniorka z jižní Moravy se seznámila se sedmadvacetiletým Tunisanem na internetu před třemi roky. Po roce dopisování a rozhovorech přes webovou kameru ji požádal o ruku. Ještě před sňatkem ji cizinec požádal o finanční výpomoc. Celkem mu zaslala 80 000 korun.

Po žádosti o ruku zamilovaná seniorka prodala byt a s téměř milionem korun směněným za eura se vydala za svým nastávajícím do jeho rodné země. V Tunisku se pak konala svatba. Při ní šťastná důchodkyně předala manželovi peníze s tím, že si tam za ně pořídí domek. "Místo zařízení nové společné domácnosti se žena dočkala pouze násilí a zamykání do uzavřeného prostoru," uvedla mluvčí.

Úspory předala manželovi, ten ji jen napadal

Stejný scénář se opakoval i později, když si jezdila do České republiky pro své úspory. Vždy je předala manželovi a dočkala se za to pouze hrubého zacházení a napadání. Důchodkyně, která je nyní už zpět v Česku, se přesto necítí poškozená a nechce ve věci podat trestní oznámení.

"Případ by měl být varováním pro ostatní ženy. Nejčastější motivací cizinců z exotických zemí, kteří se s nimi chtějí seznámit přes internet, bývá snaha získat legální pobyt v zemích schengenského prostoru, čehož dosáhnou sňatkem, nebo získat jejich úspory," upozornila Vedrová.