„Před chvilkou jsem se dozvěděl, že na pět lidí ze zatčené skupiny byla uvalena vazba. To ovšem rozhodně neznamená, že zbytek propustíme. O ostatních členech se nyní rozhoduje,“ řekl v podvečer Právu pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Zda je komunální politik ve vazbě, nebo se o jeho osudu ještě nerozhodlo, však odmítl komentovat.

Müllera policie zatkla v pondělí přímo v jeho bytě, kde našli i kompletní varnu pervitinu. Členové skupiny byli obviněni z neoprávněného nakládání s psychotropními látkami a jedy. [celá zpráva]

Müller od středy už není členem ČSSD. Členství mu prozatím pozastavilo vedení obvodní organizace. Zároveň ho klub zastupitelů vyloučil ze svých řad. Zastupitelem ale zůstává, i když ho jeho mateřská buňka vyzvala, aby se vzdal mandátu.

„V případě, že se Petr Müller nevzdá sám členství v sociální demokracii, ČSSD v Praze 9 bezprostředně zahájí všechny kroky ke zrušení jeho členství,“ uvedli večer v prohlášení šéf obvodní organizace Lukáš Plachý a šéf zastupitelů Leoš Paclík.