Právu to sdělil zástupce náčelníka Horské služby pro oblast Krkonoš Pavel Jirsa s tím, že dívka sice měla na hlavě přilbu, ale ani ta ji patrně před vážným zraněním neochránila.

„Naši členové dívce ihned nasadili krční límec a umístili ji do vakuové matrace, aby stabilizovali polohu a aby neprochladla. Pak kontaktovali Leteckou záchrannou službu v Liberci,“ uvedl Jirsa.

Kvůli mlze ale vrtulník liberecké záchranné služby nemohl vzlétnout, a proto museli záchranáři dívku na sněžném skútru dopravit do horského střediska a následně sanitka do jablonecké nemocnice.

„Dívka utrpěla poranění, která by ale nemusela být tak vážná, jak se na první pohled zdálo,“ mínil ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Horská služba varuje lyžaře, aby na sjezdovkách dbali opatrnosti, protože je terén sjezdových tratí velmi tvrdý a zmrzlý.

„Nyní je po nedávné oblevě a současných mrazech na sjezdových tratích velmi tvrdý sníh. Proto důrazně doporučuji rychlost i styl jízdy těmto podmínkám přizpůsobit, jinak hrozí vážné zranění i přesto, že má jezdec přilbu, jak doporučuje Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdovkách,“ upozornil Jirsa.