„Ještě ten den pracovníci banky mladíka kontaktovali s vysvětlením, že mu zaslali peníze omylem a žádali jej o vrácení peněz. Muž na to nereagoval a zůstal v opojení náhlého zbohatnutí,“ řekl mluvčí policie Aleš Mergental.

Peníze, které mu najednou spadly do klína, bance nevrátil, ale naopak je v příhraniční obci  Strání na Uherskohradišťsku všechny vybral a za pár dní utratil do poslední koruny. Kromě jiného si za ně koupil auto a zbytek naházel do hracích automatů.

„Na urgence z banky nijak neodpovídal a začal se všem vyhýbat. Při vyšetřování policisté zjistili, že mladík se bance nijak nepokusil neoprávněně nabyté peníze vrátit,“ doplnil mluvčí policie.

V úterý 15. února jej kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu zatajení věci, protože si přisvojil cizí peníze omylem bankovního úředníka. „Za spáchání tohoto skutku hrozí mladíkovi z blízkého zahraničí až pět let vězení,“ uzavřel Mergental.

"Pokud došlo k omylu ze strany banky, ta by měla částku po zjištění chyby poslat na správný účet a vrácení peněz požadovat od dotyčného, jemuž je zaslala omylem," uvedl mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň, kterého Novinky oslovily s dotazem, jaký je v takových situacích běžný postup.

Doplnil, že žádné páky ohledně vymáhání banky nemají. "Pokud tedy dotyčný nezareaguje, věc se předává k řešení policii," připomněl Kofroň.