„Dvě dívenky, kamarádky, si hrály na břehu rybníka nedaleko od domu, kde bydlí. Jedna z nich ve věku kolem 5 let, spadla do vody. Mladší, asi čtyřleté děvčátko, utíkalo pro pomoc domů. Matka pro dívenku do vody skočila a vytáhla ji na břeh,“ popsala Právu mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Jak dále uvedla, krátce poté, co tonoucí dítě jeho matka vytáhla z vody, přijeli na místo policisté, kteří ihned začali s oživovacími pokusy a pokračovali v nich až do příjezdu záchranářů.

„Lékaři záchranné služby za neustálého oživování dívenku v kritickém stavu naložili do vrtulníku a transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ řekla.

„Dívenka bohužel i přes intenzivní poskytnutou pomoc následně zemřela,“ dodala Tušková s tím, že další okolnosti celého případu nyní šetří kriminalisté.

Dívenku nalezli již bez známek života

Záchranáři podle mluvčího moravskoslezské záchranné služby Lukáše Humpla dívenku nalezli bez známek života.

„Pacientka nedýchala a její srdce nepracovalo. Posádky zahájily rozšířenou resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Na místě se pokoušeli několik desítek minut o obnovení srdeční činnosti, a to včetně defibrilačních výbojů,“ popsal Humpl s tím, že přes veškerou snahu se posádkám záchranné služby nedařilo činnost dívčina srdíčka obnovit.

„Letečtí záchranáři si převzali postiženou na palubu vrtulníku a za kontinuální resuscitace ji transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Malou pacientku předávali do rukou tamních lékařů ve stavu selhání základních životních funkcí,“ doplnil.