O případu informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. „Policisté jednání řidiče samozřejmě zaznamenali. Muž byl vyzván k předložení dokladů předepsaných pro řízení vozidla, ovšem potřebné dokumenty nepředložil,“ řekla Holčáková.

Pro policisty ale nebyl problém zjistit, že šofér má soudem vyměřen zákaz řízení až do roku 2012, a to hned třemi verdikty příslušných orgánů. Navíc byl v době řízení pod vlivem drog. „Provedená orientační zkouška na přítomnost návykových látek byla pozitivní na amfetamin,“ řekla mluvčí.

Policie kromě toho zjistila, že automobil ve stejný den řídil i další člen povedené osádky – 26letý muž, který seděl na předním sedadle spolujezdce. Klíčů vozidla se navíc zmocnil bez vědomí své matky, která byla jeho majitelem.

„Při kontrole bylo zjištěno, že ani tento muž neměl oprávnění auto řídit, neboť není držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ dodala Holčáková s tím, že i tento druhý řidič byl pod vlivem amfetaminu.

Oba muži jsou nyní stíháni pro přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci. „Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Vozidlo si následně převzala jeho majitelka,“ dodala mluvčí policie.