Stejně jako při svém zatčení, ani před soudem nechtěl Drobný vypovídat. Při příchodu do soudní síně skrýval svoji tvář před fotoaparáty novinářů a před kamerami.

První loupeže se strážník podle obžaloby dopustil v dubnu roku 2009 ve Frýdku-Místku, poslední v únoru loňského roku. Policie ho zadržela loni v květnu. Kromě několika bank přepadl také herny. Ve všech případech se maskoval a používal nůž.

Vzal si jako rukojmí ženu s dítětem

Při přepadení pobočky GE Money Bank v Ostravě-Zábřehu si vzal dokonce jako rukojmí zákaznici s malým dítětem.

„Maskoval se bílým obvazem. Přistoupil s nožem k náhodné zákaznici, která držela v náruči dítě, a sdělil jí, že toto je přepadení. Potom jí přiložil ke krku nůž,“ stojí v obžalobě. Zaměstnankyně banky mu ve strachu, že lupič zákaznici a jejímu dítěti ublíží, vydala více než 85 tisíc korun v hotovosti.

Další závažné loupeže se podle obžaloby dopustil předloni 16. července, kdy zaměstnankyni banky s nožem na krku donutil k vydání 122 tisíc. Žena dosud trpí posttraumatickou stresovou poruchou a podle lékařů bude mít psychické problémy ještě několik let.

Loupil kvůli automatům

Strážníka, který má bydliště na Frýdecko-Místecku, zatkla zásahová jednotka policie loni na jaře. Vyšlo najevo, že na šikmou dráhu se dostal kvůli automatům. Svoji výplatu dokázal prohrát za jediný den, potom si půjčoval peníze, a aby je nemusel vracet, nahlásil, že ho někdo přepadl.

„Byl to průměrný strážník, který nijak nevybočoval z řady. Na první pohled šlo o klidného a nekonfliktního člověka,“ řekla tehdy o zadrženém kolegovi mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Hlavní líčení s lupičem je naplánováno do konce tohoto týdne. Zatím se neví, kdy by mohl být vyhlášen rozsudek.