Podle mluvčí policejního prezidia Blanky Kosinové se muži obvinění z vraždy, kteří byli vzati do vazby,  k trestnému činu doznali a rozhodli se vypovídat.

"Jako motiv činu uvedli, že si chtěli s poškozeným mužem vyřídit osobní účty v rámci boje mezi jednotlivými zločineckými strukturami," uvedla Kosinová.

Jejich oběť nalezl koncem září náhodný chodec v remízku mezi obcemi Zápy a Toušeň v okrese Praha-východ. Policisté zjistili, že ukrajinský dělník, jenž v Česku pobýval legálně, zemřel na následky bodnutí do levé části hrudníku. Jeho tělo bylo podle kriminalistů na místo nálezu dovezeno.

Středočeští kriminalisté spolu s detektivy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu podle Kosinové vypátrali, že hlavním pachatelem je čtyřiadvacetiletý D. I. Pomáhali mu třiatřicetiletý R. V. a pětatřicetiletý M. I.

Hlavního pachatele policie zadržela v záchytném zařízení ministerstva vnitra ve Velkých Přílepech, kde čekal na vyhoštění. Jeho dva společníky dopadla jednotka středočeské policie. Jeden žil na českém území nelegálně, druhý čtyřikrát změnil totožnost. Hrozí jim až 15 let vězení.