Na letáku, který Bílá Novinkám zaslala, je vyvedena její fotografie, text vyzývající k převedení peněz na konkrétní účet a její podpis.

Ve výzvě se špatnou češtinou píše: „V letošním roce připravuji se spolupráci s firmou Fin invest Plus s.r.o. velkou charitativní akci. Prosím tedy o zaslání částky 3000 Kč na účet 40063967/0300 zaslat částku aspoň 3000 Kč. Očekávám vyšší částku. Děkuji Lucie Bílá“.

FOTO: Novinky

V tiskové zprávě se Bílá od takové pobídky k zaplacení nějaké částky distancovala. „Jelikož se jedná o mimořádně zavrženíhodný podvodný počin, zneužívající jak mou osobu, tak i charitu v tom nejlepším slova smyslu, považuji za nutné zveřejnit, že s uvedenou firmou ani s žádnou osobou s touto firmou související jsem nikdy neměla a nemám žádného dočinění, uvedený účet neznám, tímto způsobem žádné peníze nesháním,“ napsala Bílá.

Podle ní je její údajný podpis falešný a jejímu se ani nepodobá. Lidem, kterým se tento nebo podobný materiál dostane do rukou, Bílá vzkázala, ať kontaktují jejího právního zástupce Marka Nespalu, který má věc předat orgánům činným v trestním řízení, na mailu nespala@akpejchal.cz.