"Odeslali jsme dnes ráno na soud vyjádření, že se vzdáme práva stížnosti. Tu věc jsme prozkoumali a shledali, že je v pořádku. Rozhodnutí soudu tím nabylo právní moci a během dneška by tak měl být pan Mach propuštěn," řekla Právu obvodní státní zástupkyně pro Prahu 4 Blanka Valsamisová.

Obvodnímu soudu tedy již nic nebrání, aby vydal příkaz k Machově propuštění. Podle předsedy soudu Lubomíra Nováka se tak stane nepochybně během dnešního dne.

Splnil tři zákonné podmínky

Sedmatřicetiletý Mach o podmínečné propuštění požádal poté, co si v pankrácké věznici odpykal 2,5 roku trestu. Podle názoru soudu ale byly splněny i všechny další podmínky, které zákon vyžaduje - ve věznici se řádně choval a jeho rodina se za něj zaručila.

Mach byl pravomocně odsouzen v lednu 2001 za to, že nepřihlásil k proclení svůj luxusní automobil BMW, který koupil v roce 1993 v Německu od dealera BMW Sigmunda Grieba. Podle verdiktu tím stát připravil o více než 1,3 miliónu korun. Argument obhajoby, že Mach s BMW jezdil pouze jako uživatel testovacího vozu, soud odmítl.