Lokomotiva do vlaku narazila krátce před devátou hodinou ráno. Novinky o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle něj jel vlak ve chvíli nárazu rychlostí 28 kilometrů v hodině.

Při srážce se podle záchranářů zranilo 11 lidí.

Při srážce se podle záchranářů zranilo 11 lidí.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Vlakvedoucí si lokomotivy s vagónem, která stála na stejné koleji, po níž jel vlak s cestujícími z Kladna do Rakovníka, všiml na poslední chvíli. Místo je v zatáčce, ve výhledu mu navíc mohl překážet další vlak, který poblíž stojí.

Muž zatáhl za rychlobrzdu a utíkal se schovat do vlaku. Z nehody údajně vyvázl nezraněn. Mluvčí Drážní inspekce Drápal řekl, že zraněných je 13 včetně dvou zaměstnanců Českých drah.

Osobní vlak se srazil s lokomotivou

Osobní vlak se srazil s lokomotivou

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové byla chyba v lidském faktoru, kdo přesně za nehodu může, se ale musí teprve vyšetřit.

Mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková řekla, že na místě se zranilo 15 lidí. Jednoho člověka musel do nemocnice přepravit vrtulník. "Měl poranění hlavy a utrpěl otřes mozku," řekla Janečková. Ostatní zraněné odvezly do okolních nemocnic sanitky. Jejich zranění byla méně vážná.

Osobní vlak jel z Kladna do Rakovníka. Podle Drápala bude odstraňování následků nehody trvat celý den. Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové by provoz na trati měl být obnoven zhruba v poledne.

Škoda na osobním vlaku je asi čtyři milióny korun, na lokomotivě asi 100 000 korun.