Jednání se konalo bez přítomnosti novinářů, ti byli s výsledkem seznámeni až po jeho skončení. Soudkyně rozhodla v Machův prospěch především díky jeho rodičům a manželce, kteří se dnes k soudu dostavili a za Macha se zaručili.

"Jsem velmi rád," byla Machova věta, kterou stihl říci, než ho dozorci odvedli zpět do cely. Mach stráví ve vězení ještě několik dní, dokud se k dnešnímu rozhodnutí nevyjádří státní zástupce. Teprve pak soud vydá příkaz k jeho propuštění.

Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 4 Blanka Valsamisová ČTK řekla, že pokud se zastupitelství vzdá stížnosti, neprodleně o tom informuje soud, který vydá příkaz k propuštění vězně. Dnešní verdikt dorazí na zastupitelství pravděpodobně ve čtvrtek dopoledne, takže ještě týž den by Mach mohl vězení opustit. "Dnes to určitě nebude, protože soudkyně je ve věznici a soudí i celé odpoledne," řekla žalobkyně.

Nepřiznal luxusní vůz

Mach byl odsouzen v lednu 2001 k pěti rokům za krácení daně a cla, protože nepřihlásil k proclení svůj v Německu zakoupený luxusní vůz BMW. Stát tak připravil o 1,4 miliónu korun. Na začátku letošního prosince si odpykal polovinu trestu, tudíž měl ze zákona nárok podat žádost na podmínečné propuštění.