Neprůjezdná je pro kamióny i druhá přístupová komunikace na Frýdlant přes Oldřichov v Hájích a Raspenavu. Policie odstavuje kamiony v Mníšku a také přímo v Liberci.

Kvůli závějím jsou na Frýdlantsku stále uzavřeny také dvě železniční tratě. Už od středy nejezdí vlaky na trati z Dolní Řasnice do Jindřichovic pod Smrkem a před 16:00 se zastavil provoz i na trati z Frýdlantu na Raspenavu. Obnovení provozu tam České dráhy předpokládají nejdříve v pátek. Na Frýdlantsku také stále platí kalamitní stav, který ve středu vyhlásili starostové ve Frýdlantu, Hejnicích, Novém Městě pod Smrkem a Lázních Libverda.

"V noci tady klesly teploty až k 21 stupňům pod nulou a všechno namrzá, zatím kalamitu odvolávat nebudeme," řekl frýdlantský starosta Dan Ramzer. Podle Pospíšila mohou osobní auta k cestě do Frýdlantu využít silnici Oldřichov v Hájích a Raspenavu, kamióny tudy ale neprojedou, protože jeden z nich na silnici havaroval.

"K ránu se má k silnému větru přidat ještě sněžení, což může situaci ještě zhoršit," dodal Pospíšil. Uvízlý kamion komplikuje dopravu také na silnici třetí třídy v Českém Dubu na Liberecku. Jinak je podle Pospíšila v kraji poměrně klid a všechny silnice jsou už od rána bez problémů průjezdné. Silničářům se přes noc podařilo prohrnout poslední tři komunikace třetí třídy, které byly zaváté sněhem. Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné, teploty v kraji ale místy klesají až k 15 stupňům pod bod mrazu.

"Sůl na silnicích neúčinkuje a vozovky mohou namrzat, řidiči by proto měli jezdit opatrně," zdůraznil Pospíšil. Na Jizerce klesl teploměr až k 31 stupňům pod nulu. V Libereckém kraji napadlo od úterý až půl metru sněhu, což je podle meteorologů nejvíce od roku 1986.

Už večer ale očekávají další sněžení. V tuto chvíli jsou ale podle Pospíšila silnice vyčištěné, i na hlavních tazích ale mohou ležet zbytky sněhu. "Nákladní auta by do Libereckého kraje neměla vjíždět bez zimních řetězů," zdůraznil Pospíšil. Řidiči bez zimní výbavy by neměli na silnice v Libereckém kraji vůbec vyjíždět a do hor doporučuje řetězy.