„Důvod, proč dnes večer jsme zde, je následující. Pokud Aničku někdo odvedl, pak to byla úplně normálně vypadající osoba. Za druhé Anička na sobě neměla šedivou bundu, ale fialovo-černý šátek. A za třetí, nad Trojou byla viděna dvojice, muž a blonďatá dívka. Potřebujeme zjistit, zda to byla Anička, nebo ne,“ řekl otec v televizi.

Na otázku moderátora, jací lidé se po jeho výzvě, že rodina Janatkových potenciálnímu únosci zaplatí 3,5 miliónu korun, ozvali, Miloš Janatka odvětil, že to byli z 90 procent senzibilové s různými zjištěními, která však nikam nevedla.

Policisté po dívce stále pátrají

V pořadu Na stopě kromě něj vystoupila i mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová, která vyšetřování v krátkosti shrnula. „Původně zadržený muž známý pod jménem Otakar v současnosti pobývá na svobodě, protože soudci slíbil, že se bude zdržovat v místě bydliště v severních Čechách, což plní, a spolupracuje. Nad Trojou byla viděna blond holčička s mužem, ale pátráním jsme nezjistili, kdo by to mohl být. Můžeme se domnívat, že šlo o Aničku. Budeme rádi, pokud se ten dospělý ozve policii,“ vzkázala Zoulová.

Podle ní bylo tehdy také velmi slunečné počasí, a někdo z výletníků v okolí botanické nebo zoologické zahrady si mohl dvojice nebo něčeho jiného všimnout.

Zoulová také dodala, že v současnosti policisté na případu stále pracují, terén prohledávají neuniformovaní detektivové a kriminalisté. „V tuto chvíli nemůžeme říci, jak budeme postupovat, plán se mění podle situace,“ doplnila.

Devítiletá Anna Janatková zmizela 13. října v pražské Troji v ulici Pod Písečnou při návratu ze školy. V blízké zahrádkářské kolonii nalezla policie její láhev na pití a školní batoh. Oblast několik dní prohledávaly desítky policistů.

Po dívce začala v prosinci pátrat i rakouská policie. "Policie nás oslovila, že bychom měli podepsat prohlášení o souhlasu s nakládáním s osobními údaji Aničky kvůli pátrání," uvedl Janatka. Jak Zoulová bez podrobností vysvětlila, šlo o běžný postup.