Nehoda způsobila velké dopravní komplikace, v kritickém úseku se ještě stalo několik menších kolizí. Nehoda se stala po 14:00, poté co začalo v regionu hustě sněžit. Problémy jsou i na jiných komunikacích.

Kolize se stala u Domašova na Brněnsku. Provoz byl odkloněn na 168. kilometru D1. Objízdná trasa byla sjízdná vzhledem k hustému sněžení s velkou opatrností. Později na ní uvízl autobus. "Zhoršil už tak nepříznivou dopravní situaci," uvedl Šváb. Na dálnici se přitom za místem střetu vytvořila kolona aut, která se kolem 16:45 začala pomalu rozjíždět.

Problémy byly na D1 také ve směru Brno-Praha. Na 175. kilometru dálnici zablokoval oba jízdní pruhy dřevěný trám, který zřejmě upadl z některého z projíždějících nákladních aut. Tato událost se ale obešla bez nehody a následných zranění.

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Mapy.cz

Nájezd z dálnice D2 na D1 v Brně ve směru na Prahu zase asi v 16:30 zablokoval vzpříčený kamion. Příčinou byla asi technická závada, přesto na místo vyjeli hasiči, neboť byl plně naložen.

Asi nejdramatičtější nehoda se stala ve Slavkově u Brna, kde skončilo před 14:00 v rybníku osobní auto s mladou řidičkou a jejím teprve tříletým synem. Když dorazili na místo policisté, byl už vůz zcela pod vodou. V rybníku ale zůstala žena s dítětem. "Nemohli z ledové vody vylézt. Byli v ní asi čtvrt hodiny. Policisté proto pro ně museli skočit. Oba jsou v nemocnici. Řidička zatím, vzhledem ke svému stavu, nebyla schopna vysvětlit, co se vlastně stalo," řekla mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová.

Situace na 165. kilometru dálnice D1 v 15:30

Situace na 165. kilometru dálnice D1 v 15:30

FOTO: Dálniční kamerový systém

Podle předpovědí meteorologů začalo na jihu Moravy odpoledne hustě sněžit. Silničáři mají v podstatě ve všech okresech plné ruce práce. Na Blanensku, Břeclavsku, Vyškovsku a Znojemsku se ve výše položených místech tvoří na silnicích vlivem silného větru sněhové jazyky. Jejich odklízení zaměstnává silničáře také na dálnicích D1 a D2 u Brna. Na Vyškovsku je uzavřena silnice Kučerovem a Bohdalicemi. Silnici R43 v prostoru Hvozdce, Kývalky a Říčanského kopce na Brněnsku ucpaly kamiony.

Komunikace jsou nyní sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hrozí nebezpečí smyku. Sněžení by mělo přetrvávat i v nadcházejících hodinách.

Situace na 165. kilometru dálnice D1 v 15:00

Situace na 165. kilometru dálnice D1 v 15:00

FOTO: Dálniční kamerový systém