Na začátku září 2008 Postl, kterému tehdy bylo 39 let, s Černým u benzinové stanice u Teplic zastavili vůz místního podnikatele s tím, že potřebují vodu do chladiče. Podnikatele Postl zastřelil ranou do hlavy. S Černým pak jeho mrtvolu schoval a auto, ze kterého odcizili řadu věcí, potopili do lomu.

O den později Postl zastřelil čerpadláře u jedné z ústeckých pump. V tomto případě se podle soudů nepodařilo prokázat, že by se Černý na vraždě nějakým způsobem podílel, i když Postla do Ústí nad Labem dovezl. Pak ale prodával věci, které z vraždy pocházely, čímž se dopustil trestného činu podílnictví.

Další den se stal Postlovou obětí Vietnamec v chomutovské herně Las Vegas. Černý s ním do Chomutova dojel a pomáhal mu vybrat místo, které má přepadnout. Postl ho pak poslal pro auto, ale Černý zpanikařil při příjezdu policejního vozů a ujel.

Postl při útěku z herny, ještě než byl dopaden, zastřelil policistu a pokusil se připravit o život svědka. Při přestřelce byl zasažen a skončil v nemocnici. Ještě než zraněním podlehl, stačil se k vraždám doznat. Jeho výpověď posloužila i k usvědčení Černého.