"Rána se ozvala něco po čtvrt na čtyři. Manželka večer usnula u televize na pohovce a probudil ji až náraz náklaďáku asi půl metru od její hlavy. Když jsme zjistili, co se stalo, honem jsem šel vypnout plyn," řekl Právu Stanislav Čížek.

Kabina auta plného alkoholu zůstala zaražená ve zdi. Zraněnému řidiči lidé pomohli ven a záchranáři ho odvezli do nemocnice. Lékaři konstatovali, že utrpěl jen lehká zranění. Pětičlenná rodina vyvázla bez újmy na zdraví.

Auto vjelo do domu už podruhé

Po ošetření řidiče zjišťovali poškození i jejich sousedé míru škod, které byly prozatím vyčísleny na dva milióny korun. "Je to šílené, protože máme dům čtyři roky a už je to podruhé, co nám do něj někdo vjel. Vánoce tak budeme slavit asi venku, protože dům musí nejdřív prohlédnout zástupci pojišťovny. Do té doby nemůžeme začít s opravami," posteskl si majitel domu.

"Příčina nehody se vyšetřuje. Zatím nemůžeme potvrdit, že řidič nezvládl řízení a narazil do domu. Zkouška na alkohol byla negativní," upřesnila Věra Uhrová z policie pro Brno - venkov.