"Vzhledem k tomu, že v souvislosti s registrem pedofilů byly vydávány řady nepravdivých informací zasahujících do dobrého jména účastníků a podporovatelů projektu, bylo rozhodnuto o zastavení dalších aktivit," řekl Jehlička.

"Policie prohlásila, že půjde po komkoliv v Česku, kdo s tím projektem bude mít něco společného. Tím dopředu avizovali šikanu," řekl Novinkám Jehlička s tím, že jej zarazilo, že namísto řešení práv dětí stát začal intenzivně hledat, koho za projekt bude trestat.

Připomněl také nedávnou relaci v České televizi, kde se dostal do střetu s advokátem Tomášem Sokolem, který mj. zastupoval sbormistra Bohumila Kulínského odsouzeného za zneužívání dětí. Sokol v pořadu prohlásil, že registr pedofilů považuje za protizákonný a dokonce protiústavní.

Registr měl být provozován ze zahraničí

Registr měl být zveřejněn ve středu na zahraničním serveru, v Česku by projekt narazil na zákon o ochraně osobních údajů. Měl totiž obsahovat jméno, příjmení, fotografii a adresu pedofilů v minulosti odsouzených za zneužívání. [celá zpráva]

Ještě před zamýšleným spuštěním stránek autoři projektu uspořádali na svých stránkách anketu, v níž se 96 procent z téměř 16 000 hlasujících vyjádřilo pro uveřejnění jmen.

Zveřejňování deviantů brání v Česku zákon. Databázi, z níž by rodiče malých dětí zjistili, že třeba jejich soused je v minulosti trestaný pedofil, proto v republice legálně zveřejnit nejde. CERD chtěl na zákon vyzrát právě umístěním registru do zahraničí.

Základ registru měly tvořit údaje z otevřených zdrojů, například dříve medializovaných soudních kauz. Další informace by pak na server posílali sami uživatelé a administrátoři by je pouze ověřovali.