„Statik vydal rozhodnutí, že i ostatní balkóny na rozestavěných domech jsou rizikové a nebezpečné a stavbu jsme uzavřeli a celou noc střežili,“ potvrdil Právu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté pokračují ve výsleších, zástupci stavební firmy Poljak se zatím nechtěli k události vyjádřit. „Sám budu ještě vše vysvětlovat na policii a nemám k tomu, co říct,“ řekl jeden ze stavařů.

Čtyřmetrové balkóny vážící podle policie takřka dvě tuny držely na každé straně jen na 4 drátech silných 12 milimetrů. Po pádu balkonů zůstala ve zdi jen díra po drátech.

Čtyřmetrové balkóny, vážící podle policie takřka dvě tuny, držely na každé straně jen na čtyřech drátech silných 12 milimetrů. Po pádu balkonů zůstala ve zdi jen díra po drátech.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Policie pozvala na stavbu znalce, aby zjistili, kde se stala chyba, zda už je špatný projekt, nebo se jedná o ošizenou stavební práci. Kromě rozestavěných domů se budou posuzovat i dva sousední domy, v nichž už bydlí lidé.

V případě, že se potvrdí stejná chyba, bude se trestní čin rozšiřovat z ublížení na zdraví na obecné ohrožení. Obviněn zatím nikdo nebyl.