„Auto bez řidiče pokračovalo přes čtyři jízdní pruhy samovolně po mostě a v protisměru následně došlo ke střetu s přijíždějícím vozidlem Škoda Fabia šedé barvy, které řídila 46letá žena. Ke zranění nedošlo,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Závažnost situace podle ní zvyšuje fakt, že k události došlo na frekventované ulici Rudné a to v půl třetí odpoledne v době zvýšeného provozu.

Z kamerových záznamů policie zatím zjistila, že fiat nejprve vjel do křižovatky mezi dvěma stojícími vozidly, která stála na červenou.

Policie naznačila dráhu, po které auto bez řidiče ulicí projelo.

Policie naznačila dráhu, po které auto bez řidiče ulicí projelo.

FOTO: Policie ČR

„Mezi nimi projel řidič fiatu zřejmě na červenou a v jízdě pokračoval vpravo, kde narazil do obrubníku komunikace, z vozidla vyskočil a z místa utekl,“ popsala mluvčí událost, která předcházela rozjetí prázdného vozidla.

Policie nyní pátrá zejména po řidiči modré Toyoty Yaris, která v té době stála na křižovatce na červenou. „Pátráme také po dalších případných svědcích nehody. Informace k věci mohou občané sdělit na lince 158 nebo na telefonu 974 725 254,“ dodala Holčáková.