V úterý o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1. Tuffin už dostal v roce 2007 560 tisíc, když odvolací soud uznal odpovědnost města a pořadatelské firmy na neštěstí. Celkem by tak měl dostat přibližně milión a půl.

Neštěstí se stalo 6. prosince 2003. Pětadvacetimetrový vánoční smrk se na Staroměstském náměstí zřítil a zranil pět lidí, nejvážněji Tuffina. Cizinec utrpěl zlomeniny stehenních kostí a bederní a hrudní páteře, podstoupil operace a také transfuze krve. Měsíc byl pak plně upoután na invalidní vozík, potřeboval ho ještě další tři měsíce a poté musel chodit s pomocí hole.

Brit původně požadoval odškodné 2,5 miliónu korun. Obvodní soud mu ho v roce 2006 přiznal. Městský soud však verdikt zrušil, potvrdil pouze dvousettisícové bolestné a více než třísettisícové odškodné za ztížení postavení.

Část případu vrátil k novému projednání s tím, že cizinec musí své nároky ještě prokázat. Tuffin na minulém jednání část své žaloby stáhl, protože mu v Británii zaplatili zhruba milión korun nemocenské.

O kauze mezitím na základě dovolání hlavního města rozhodoval i Nejvyšší soud, který potvrdil odpovědnost Prahy spolu s pořadatelskou firmou. Dospěl k závěru, že majitel pozemků musí kontrolovat, co se na jeho majetku děje.