„Od pořízení té nahrávky se kategoricky distancuji. Nevím, kdo zařízení do auta namontoval a jakým způsobem mohlo dojít k jejímu pořízení. Jediné vodítko, které mne snad napadá, je to, že v noci z 25. na 26. října 2010 došlo k vloupání do mého automobilu. Událost byla nahlášena na policii,“ napsal v pátečním tiskovém prohlášení Lacík.

Do Lacíkova auta se tak podle jeho verze někdo vloupal pouhý den předtím, než fotografie z nahrávky i celý záznam minulý týden ve středu 27. října zveřejnil deník Právo a server Novinky.cz. Právo přitom zmíněné video anonymně obdrželo v pátek 22. října.

Video

Místostarostka Tůmová vysvětluje převzetí peněz na videonahrávce (Novinky.cz, Právo)

Na otázku, jak může vloupání souviset s tajným nahráváním či zveřejněním videa, Lacíkův advokát Libor Buchta odmítl odpovědět.

Lacík v pátek nicméně v prohlášení potvrdil, že na nahrávce z loňského 12. listopadu je společně s Tůmovou skutečně on sám, podezření z možné korupce však odmítl. „Předmětem naší schůzky s paní Tůmovou byla soukromá záležitost a nejednalo se o úplatek,“ sdělil v pátek Právu prostřednictvím svého advokáta Buchty.

Video

Místostarostka byla natočena při přebírání balíku peněz (Novinky.cz, Právo)

Doplnil, že vše už také řekl policii, která si jej pozvala před několika dny na podání vysvětlení.