Na stopu paní Jaroslavy se vyšetřovatelé dostali hned po červnové vraždě 84letého muže v Praze 1. Sousedé ho našli v bytě Na Poříčí ubitého těžkým předmětem. Vrah mířil především na jeho hlavu.

"Policisté zjistili, že starý pán byl v poslední době často viděn ve společnosti přibližně 40leté blondýny, kterou si vodil do bytu. Na základě svědeckých výpovědí se podařilo sestavit její podobu," popsala policejní mluvčí Iva Knolová.

Vražda osamělého muže

Než však policie mohla dotyčnou najít a zadržet, zemřel další člověk. Tentokrát se obětí zločinu stal podstatně mladší, ale taktéž osamělý muž z Prahy 10. Pachatel dvaatřicetiletou oběť ubodal v srpnu v jeho bytě.

"V obou případech bylo policistům jasné, že si oběti musely krátce před smrtí kohosi pozvat na návštěvu. Dveře bytů nenesly stopy násilí. Pachatel oba byty prohledal a odnesl si peníze a elektroniku. Stejně tak nechal na místě činu řadu kriminalistických stop. A v neposlední řadě se v obou případech objevovala osoba neznámé blondýny," pokračovala Knolová.

Policistům už netrvalo dlouho a koncem srpna podezřelou prostitutku zadrželi na úřadu práce, kam si přišla vyřídit podporu v nezaměstnanosti. Po jejím obvinění z obou vražd se vyšetřování nyní chýlí ke konci. Policejní rada hodlá podat návrh státnímu zastupitelství na obžalobu.

První oběť ubila a ubodala

Devětatřicetiletá žena přitom není žádným začátečníkem. Už v sedmnácti letech ubodala a umlátila muže ze severních Čech. Po propuštění z vězení se nechávala občas zaměstnat, ale živila se převážně prostitucí v metropoli.

Nebyla však obyčejná kněžka lásky, ale působila jako tzv. uspávačka. Klienty nalákala na sex, ale místo toho jim do pití přisypala drogy, uspala je a bezbranné okradla. Takové počínání jí vycházelo až do doby, kdy neuspala cizince - kardiaka. Ten nápor drog nevydržel a zemřel. Prostitutka šla tedy do vězení podruhé, ovšem v polovině trestu byla podmínečně propuštěna. Jak potvrzují letošní dvě vraždy, které má podle policie taktéž na svědomí, následný zákaz pobytu na území metropole pravidelně porušovala.