Tlustý se v únoru domníval, že byl odposloucháván a že záznam rozhovoru někdo neznámý odeslal do jeho hlasové schránky, kterou si u společnosti neobjednal. Tím podle něj Eurotel "neoprávněně zasáhl do jeho osobnostní sféry".

Soudkyně Dagmar Stamidisová dospěla k závěru, že Tlustý si naopak hlasovou schránku objednal a stvrdil to podpisem smlouvy s Eurotelem. Kromě toho policejní vyšetřování podle soudkyně nepotvrdilo, že mu do schránky poslala zprávu třetí osoba.

Tlustého urazily výroky mluvčího

Mluvčí Eurotelu Jan Kučmáš tehdy popsal, jak k celé záležitosti mohlo eventuelně dojít. Tedy že si Tlustý mohl sám záznam hovoru omylem nahrát a odeslat, příjemce však měl nastavenou schránku a vzhledem k tomu, že si ji nevybral, obsah se vrátil odesílateli. Tlustého Kučmášovy výroky pobouřily, neboť prý veřejnost nabyla dojmu, že neumí telefonovat.

Dnešní verdikt nemusí být v této kauze konečný, neboť Tlustý se ještě může prostřednictvím odvolání obrátit na Vrchní soud v Praze.  "Samozřejmě se odvolám a budu se odvolávat tak dlouho, dokud spravedlnosti nebude učiněno zadost, protože postup operátora považuji za prokazatelně nekorektní," prohlásil Tlustý.