První den soudního procesu provázely především nesrovnalosti ve výpovědích svědků. Soudce nakonec líčení na žádost státní zástupkyně odročil na neurčito. "Nemyslíme si, že je třeba dalších důkazů," kontroval Černého obhájce, když korunního svědka obžaloby, saniťáka Marka Vancla nazval nastrčeným špiclem pohotovosti ve Špindlerově Mlýně.

Lékař vinu popírá

Obžalovaný lékař jakoukoliv vinu odmítá a tvrdí, že celou kauzu zosnovala konkurence. Fakt, že studentovi odebral pas na čtyři hodiny, vysvětlil tím, že jej potřeboval kvůli osobním údajům pacienta. "Pas jsem později předal," dodal s dovětkem, že mladíka předem seznámil s nutností zaplatit za ošetření v hotovosti. "Proč zůstal v čekárně, nevím," podotkl.

Podle zdravotníka Vancla však byly dveře do Medical centra zamčené. "Kněz, který tam za svým svěřencem přišel, bral za kliku a klepal. Někdo otevíral a opět za ním zavřel. Kněz mi řekl, že pokud nezaplatí, kluka nepustí. Potom přijela policie," tvrdí Vancl.

Student z Poznaně Mateusz Dudarský se dnešního projednávání nezúčastnil. "Sám se nemohu k soudu dostavit, protože bych z toho měl další šok," napsal soudu student katolického gymnázia.