Policisté nečekali na hasiče a s nasazením vlastních životů vnikli do hořícího domu, muže vytáhli ven a oheň částečně uhasili. 

"Oznamovatelka již čekala venku. Policisté museli nejdříve přetrhnout provaz, kterým byly z vnitřní strany zajištěny dveře vedoucí z průjezdu do chodby domu. Na chodbě byl hustý dým a za dalšími dveřmi vedoucími do kuchyně již sálaly plameny. Muž byl stále uvnitř a v kuchyni hořely dva hořáky od sporáku. Na koberci hořel starý vatový kabát, který ležel na hadici od plné 10kilogramové PB bomby," uvedla Věra Uhrová z policie pro Brno - venkov.

Policisté proto odkopli hořící kabát z hadice a částečně udupali oheň. Poté museli z venkovní strany domu rozbít okno do obývacího pokoje, kde se muž schovával. Policisté ho vyvedli z domu. I přes hrozící nebezpečí výbuchu jeden z policistů opět vběhl do kuchyně, uzavřel kohout u bomby a odnesl do vedlejší místnosti další prázdnou dvoukilovou bombu, která ležela pod kuchyňskou židlí.

Skončil na psychiatrii

"Zbytky požáru pak uhasili hasiči ze Židlochovic. Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu úmyslné založení požáru a stanovil předběžnou škodu ve výši 5 tisíc korun. Na místo byl přivolán rovněž lékař, který vzhledem ke špatnému psychickému stavu muže nařídil jeho převoz do psychiatrické léčebny v Brně - Černovicích," dodala Uhrová.