Policie pozdě odpoledne informovala, že podezřelého muže kriminalisté opět vyslýchali. V Troji se nepodařilo nic nalézt, přestože měla policie vytipováno několik konkrétních míst. Prohledávala například i kanalizaci a další nepřístupná místa.

Nové informace policie podle mluvčí Andrey Zoulové zatím nemá, lze je prý očekávat v průběhu pátku.

Zadržený podle zdrojů Novinek měl na jedné z věcí, které se po dívce našly, zanechat vzorek DNA, který kriminalisty k muži dovedl. Podle informací Novinek byl zadržený již několikrát soudně trestán.

„Ano, v této souvislosti podezřelá osoba je a skutečně jde o člověka s trestní minulostí,“ řekl Právu zdroj z bezpečnostních složek obeznámený s případem.

Video

Policisté pátrají v nepřehledném terénu po zmizelé Aničce. Zdroj: Stream.cz

Právo ve čtvrtek odpoledne hovořilo s přítelem rodiny Janatkových, který pouze uvedl, že policie po dívence stále neúspěšně pátrá. Bližší informace prý zatím nejsou.

Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová ve čtvrtek před druhou hodinou odpoledne potvrdila dřívější informaci Novinek, že policie zadržela podezřelou osobu a na základě nových indícií se kriminalisté vrátili do Troji.

Kynologové poskytli i speciálně cvičené psy.

Kynologové poskytli speciálně cvičené psy.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Zasahující policisté přivezli na místo větší množství lopat, vidle a další ruční nářadí, včetně nastavovacích žebříků. Policie zatím nespecifikovala, zda pátrá na konkrétním místě, nebo prohledává celou oblast. Pátrání může trvat hodiny.

Policisté přinesli na místo ruční nářadí i žebříky.

Policisté přinesli na místo ruční nářadí i žebříky.

FOTO: Josef Koukal, Právo

"Mohu potvrdit, že v tuto chvíli probíhá rozsáhlá pátrací akce v pražské Troji. O pomoc jsme požádali také vojenskou policii a psovody,“ řekla Novinkám Zoulová.

„Objevily se nové skutečnosti, které nás přivedly zpět do Troji, pokračujeme v pátrání, je nasazeno několik desítek policistů a vojáků,“ řekla na místě Novinkám Zoulová.

Video

Policisté a vojáci znovu pátrají po dívce ztracené v Troji. Zdroj: Stream.cz

Mluvčí vojenské policie Jan Čermák uvedl, že na místě jsou desítky vojáků a jeden psovod. Doplnil, že armáda je připravena na místo dovézt v případě potřeby také speciální techniku, nechtěl ale specifikovat jakou.

Policisté na místo přivezli větší množství ručního nářadí ke kopání.

Policisté na místo přivezli větší množství ručního nářadí ke kopání.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Před druhou hodinou odpoledne dorazilo na místo vozidlo sdružení Hasiči – Rescue. Předseda této záchranářské dobrovolné organizace Martin Čapek Novinkám potvrdil, že byli do akce povoláni. „Na místě máme jeden zásahový vůz a pět členů, jsme tu kvůli prohledávání prostoru,“ řekl.

Policisté v pražské Troji

Policisté v pražské Troji

FOTO: MMS, Josef Koukal, Právo

Dívka byla naposledy spatřena 13. října odpoledne, ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté se stopa děvčete ztrácí. V Troji se našel jen batoh a láhev s pitím.

Až do neděle místo intenzivně prohledávalo téměř 800 policistů, zapojili se kynologové se speciálně vycvičenými psy i vrtulník s termovizí. Pátrání bylo zatím neúspěšné i v dalších krajích republiky.

Zvláštní opatření přijala také cizinecká policie na letištích. Informace o pohřešované Anně předali policisté i do Schengenského informačního systému i Interpolu.

Video

Policie bude hledat až do setmění