Oblast pražské Troje, kde byla dívka cestou ze školy naposledy spatřena, podle Zoulové od rána opět prohledávají kynologové ze Slovenska se speciálně vycvičenými psy.

"Žádný posun, žádná reakce," řekla v poledne Zoulová. Policisté při zatím bezvýsledném pátrání prověřují všechny možné verze včetně únosu. Miloš Janatka, otec dívky, se se svou výzvou obrátil na možné únosce v sobotních zprávách televize Nova. Zoulová v reakci na to odmítla možnost, že vyšetřovatelé dávají přednost verzi únosu. "Je to jedna z verzí, žádnou z verzí neupřednostňujeme," uvedla.

I v neděli podle Zoulové zůstává nasazení policistů při pátrání maximální. Dívku nehledají pouze v Praze, ale po celé zemi. Informace o pohřešované Anně navíc předali do Schengenského informačního systému i Interpolu. Zvláštní opatření podle Zoulové přijala i cizinecká policie na letištích. Policie podle mluvčí při vyhledávací akci spolupracuje s řadou odborníků z nejrůznějších oborů, například s psychology. Do pátrání se zapojují i dobrovolníci z řad veřejnosti.

Dívka se ztratila ve středu

Dívka měří asi 120 centimetrů a má blond vlasy. Na sobě měla tmavě šedou zimní bundu, mohla být ale oblečena jen v červeném svetru s tříčtvrtečním rukávem. Pod ním měla žluté triko s krátkým rukávem. Na sobě také zřejmě měla fialovočernou šálu, dále tmavě modré džíny s červenobílým páskem a fialovou čepici s kšiltem. Obuty měla černé boty.

Dívka je pohřešována od středy 13:00. Ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté už dívku nikdo neviděl. V Troji se pouze našel její batoh a láhev s pitím. Místo, kde se holčička ve středu po poledni rozloučila se spolužačkami, v následujících dnech prohledala stovka policistů, psovodi, policisté na koních, nasazen byl i vrtulník. Policisté se zaměřili i na možné svědky. Podle dostupných informací šlo především o lidi bez domova, kteří na místě přebývají ve zpustlých zahradách a chatách.

Vedení základní školy Na Šutce, kterou pohřešovaná dívka navštěvovala, už ve čtvrtek na webových stránkách varovalo děti před cestou přes místo, kde se dítě ztratilo a které kriminalisté označili za nebezpečné. Právě do těchto míst, do improvizovaných příbytků i do rekreačních chat, které bývají v zimě opuštěny, se totiž na zimu stahují lidé bez domova a narkomani.