Tragédie se odehrála večer 18. dubna. Mrtvolu dívky našel po dvou dnech jeden z rumburských občanů, který v parku U nemocnice venčil psa. Den nato policisté z její vraždy obvinili Provazníka.

Podle státní zástupkyně mladík dívku fyzicky napadl, když ji doprovázel do jednoho z rumburských rockových klubů. Znalci uvedli, že vrah svou oběť rdousil a kopal. Žalobkyně ale nezmínila žádný motiv jeho útoku.

Provazník dnes soudu řekl, že se s dívkou seznámil 17. dubna v jednom z rumburských parků. Den poté se sešli odpoledne. Zašli do rockového klubu, kde se setkali s jinou dvojicí. Koupili si víno a všichni čtyři šli podle výpovědi Provazníka k tržnici, kde v té době již nikdo nebyl.

Prý se mu ztratila v klubu

Nakonec v jednom ze stánků zůstal mladík sám s dívkou. "Mazlili jsme se, přišla řeč i na pohlavní styk, který ale Martina odmítla," uvedl před soudem Provazník. Pak se podle něj vrátili do klubu.

Nejprve prý do něj vešla Martina a po několika minutách i Provazník. "Když vstupovala do klubu, tak jsem ji viděl naposledy," zdůraznil. Čekal, že ji uvnitř objeví, ale když se neukázala, myslel si, že odešla domů. Proto později šel na vlak do Šluknova.

Ve své výpovědi se odvolával na svědectví svých dvou známých, kteří mu měli potvrdit, že se vrátil do klubu. Když mu soudce připomněl, že ani jeden z nich to v přípravném řízení nepotvrdil, Provazník uvedl, že neví, proč tak vypovídali. Na dotaz soudu řekl, že tři roky nepravidelně užíval pervitin, zkusil i marihuanu. Hlavní líčení, které je zatím plánováno do pátku, bude ve středu pokračovat výslechy svědků. Ve čtvrtek přednesou své posudky na Provazníka znalci.