Hned několik modelek místo zářivé kariéry čekalo u německo-italského managera trpké zklamání. Za údajně nesplněné podmínky smluv si účtoval horentní dlužné částky a jejich umazání nabízel vskutku neobvyklým způsobem. Za ukojení svých sexuálních choutek byl ochoten zapomenout na několik tisíc z dluhu.

Po modelkách požadoval, aby ho doprovázely i na swingers party, kde chtěl ukojit svůj sexuální apetit. Když dívky podobnou „nabídku“ odmítly, čekala je studená sprcha. Baldauf vyhrožoval, že rozešle do časopisů jejich erotické fotografie případně přikrášlené do porno podoby. V zásobě měl i výhrůžku rozesláním stejných fotografií rodičům dívek.

Vše je výmysl, tvrdí obvinění

„Vše bylo korektní a v rámci obchodních pravidel. Kauza je vykonstruovaná, modelky se snaží jen vyhnout plnění smluvních sankcí,“ prohlásil Baldaufův obhájce.

„V České republice podnikám už několik let a za tu dobu už bylo několik pokusů mě poškodit. Dívky se mezi sebou proti mně domluvily, já jsem se ničeho nedopustil,“ dušoval se před soudem Balduaf.

Senát v čele v Alešem Flídrem byl ale neoblomný. „Už v minulosti se obžalovaný něčeho podobného dopustil, má k tomu zřejmě sklony. Nic nesvědčí pro to, že by se svědkyně proti obžalovanému domluvily,“ prohlásil Flídr.

Kromě svého podnikání je Baldauf podle serveru antifa.cz také podporovatelem a příznivcem české neonacistické scény.