Pomoc přivolala sekretářka, jak Novinky informovala mluvčí královéhradecké policie Anna Pešalová. "Studenta se podařilo zadržet během několika minut v blízkosti školy. Policie ho nyní vyslýchá. Další okolnosti i motiv jeho činu jsou předmětem dalšího vyšetřování," uvedla Pešalová.

Podle ředitele královéhradecké zdravotnické záchranné služby pedagog utrpěl zranění především na hlavě a rukou. "Naše posádka jej odvezla na chirurgickou ambulanci se zhmožděním v oblasti obličeje na rukou a noze. Byl plně při vědomí," upřesnil ředitel Ladislav Žabka.

Profesor motiv nezná

Napadeným pedagogem je třiapadesátiletý Jan Lašek, vedoucí oddělení psychologie na Pedagogické fakultě. Jako dětský psycholog se v médiích poměrně často vyjadřoval k různým problémům školáků, působil také jakou soudní znalec v oblasti psychologie.

Podnět k ataku si sám nedovede vysvětlit. Studenta, kterému po případném obvinění z trestného činu ublížení na zdraví hrozí vězení od dvou do osmi let, prý ani nezná. Mladík zůstává v cele předběžného zadržení a zítra se rozhodne o tom, zda ho soudce vezme do vazby.

Lašek byl mezitím propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

Mladá generace má menší zábrany

Podle zástupkyně ředitele Střední podnikatelské školy v Hradci Králové Jaroslavy Vichrové se přitom brutalita mezi lidmi nikterak výrazně nemění. Rozdíl spatřuje ovšem v tom, že nynější mladá generace má menší zábrany než ty předchozí. "Možná je to vlivem akčních filmů, v nichž je k dosažení cíle povoleno téměř vše a mladí se tím nechávají ovlivňovat. Je to patrné už na dětech, které ze základní školy na střední přicházejí," dodala Vichrová.