Sokolovi vadí, že byl v Kubiceho zprávě, kterou policista předal před volbami v roce 2006 poslancům branného a bezpečnostního výboru, uveden na seznamu Židů v české politice.

„Pokud se vyjádří, že mě nechtěl poškodit a že se mi omlouvá, na žalobě trvat nebudu. Nemá smysl rozesílat po takové době dopisy po redakcích. Je to žabomyší válka,“ uvedl Sokol. O náklady řízení by se s protistranou podělil. Kubice, který byl osobně přítomen, však nabídku nepřijal.

„Můj klient neporušil žádnou právní normu,“ uvedl Kubiceho právní zástupce Milan Hulík. „Šlo o předání operativního poznatku pouze členům poslaneckého výboru,“ zdůraznil s tím, že obdobnou žalobu na Kubiceho prohrál nedávno u městského soudu expremiér Jiří Paroubek (ČSSD).

Soudkyně městského soudu v Praze Jaroslava Lobotková spor ani tentokrát nezačala projednávat a odložila jej na leden 2011.

K žalobě Sokola se totiž připojil bývalý ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, kterému vadí jiné výroky v Kubiceho zprávě. K Sokolovi se připojil jako druhý žalobce a nechal se jím také zastupovat.

Soud však Sokola chybně obeslal i v Grégrově případě jako fyzickou osobu a nikoliv jako advokáta, věc tak nemohla být projednána. Oddělit obě žaloby soudkyně odmítla s tím, že by musela dvakrát provést stejné úkony.