Vedení českobudějovické nemocnice reagovalo tiskovou konferencí na nařčení 41leté Hildegardy Šimáčkové z Milínova na Klatovsku, že nechala pohřbít její mrtvé dítě bez jejího vědomí a předčasně.

Žena nemocnici nejprve podezřívala, že tělo ztratila, protože když si ho chtěla vyzvednout, nemocnice tvrdila, že jej nemá.

Jak uvedl předseda představenstva Břetislav Shon, nemocnice v žádném případě nepochybila. Čekala i kontaktovala matku mrtvého dítěte s tím, zda uspořádá pohřeb, když se tak nestalo do čtrnácti dnů, předala mrtvé dítě pohřební službě k zajištění pohřbu.

„Máme podrobnou dokumentaci k tomu, že jsme postupovali podle předpisů i zákona,“ sdělil novinářům Shon. Dále poznamenal, že zákon stanoví pro sjednání pohřbu lhůtu 96 hodin od sdělení úmrtí dítěte.

„Matku jsme propustili z nemocnice po osmi dnech od úmrtí dítěte a znovu jsme ji upozornili na to, že by měla pohřeb sjednat. Dítě jsme nechali pohřbít po čtrnácti dnech a teprve o tři dny později kontaktovala patologii pohřební služba sjednaná matkou,“ upozornil Shon.