Na kvalifikaci těžkého ublížení na zdraví, výši trestu i na umístění ve věznici se zvýšenou ostrahou se shodl předseda senátu s obhájcem Jiřím Moravou.

„Nebyl to zločin vraždy, obžalovaná neměla v úmyslu poškozenou usmrtit a své jednání si nepřipravovala. Jednala v afektu v důsledku chování svého přítele, které těžce nesla,“ odůvodnil trest na dolní hranici sazby předseda senátu jihlavské pobočky Krajského soudu Brno Miroslav Novák.

Nitky tragického příběhu se začaly odvíjet v době, kdy se Jitka Klégrová s manželem a dvěmi dětmi přistěhovala na ubytovnu v Jihlavě. Manželství zkrachovalo a rozvedená žena si našla novou lásku. Kvůli té dokonce odešla i od dětí.

Nastěhovala se v rámci téže ubytovny k muži, který bytovou jednotku sdílel s bývalou družkou. Trojúhelník žil, respektive popíjel, přes den spolu, v noci odcházela expřítelkyně do svého pokoje.

 

Zranění byla tak rozsáhlá, že nelze předpokládat záchranu života ani při bezprostředním poskytnutí vysoce odborné první pomoci.soudní znalec

 

Jenže bývalý vztah “vládci harému“ patrně nepřipadal jako definitivně ukončený, čemuž se žena, o 30 let starší než nová partnerka, nijak intenzivně nebránila. Dvaapadesátiletému muži navíc dělalo žárlení mladé družky dobře.

Když se v inkriminovanou noc na 1. března notně opilá expartnerka odhodlala jít do svého na kutě, muž opět přistoupil k důvěrnostem, které Jitku Klégrovou přiváděly k šílenství. Vydatně posilněná alkoholem nejprve zaútočila na partnera a posléze odešla ‚varovat‘ svoji sokyni.

 

Kdybych mohla vrátit čas, z ubytovny bych odešla. Přišla jsem o všechno.odsouzená

 

Bezvládnou ženu ležící na posteli stáhla dolů a začala jí mlátit hlavou o zem. Těžce zraněnou ženu útočnice s pomocí dalšího účastníka pitky hodila zpět na postel a nechala ji bez pomoci. Záchranku přivolal až během dopoledne muž, kvůli kterému se všechno seběhlo. V procesu pak vystupoval jako svědek, vynesení rozsudku nad svojí milou se nezúčastnil.

„Zranění byla tak rozsáhlá, že nelze předpokládat záchranu života ani při bezprostředním poskytnutí vysoce odborné první pomoci. Při životě by zraněnou dokázal zachovat snad jen okamžitý zásah na úrovni univerzitní kliniky, ale ani tam by nedokázali zabránit následkům,“ prohlásil znalec Miroslav Hirt, spoluautor pitevního protokolu.

Závěrečnou řeč Jitky Klégrové přerušoval pláč. „Kdybych mohla vrátit čas, z ubytovny bych odešla. Přišla jsem o všechno, hlavně o děti, které neuvidím vyrůstat - to je ten největší trest,“ polykala slzy.