Havárie dvou osobních aut a cyklisty u budovy Svobodné Evropy kolem 09:00 zcela zablokovala dopravu na magistrále. Na dopravní tepně i v přilehlých ulicích byly kolony jen zvolna popojíždějících aut ještě kolem 13:00.

"Policisté byli u nehody na magistrále až do 11:30. Čekali na odtahovou službu, která se dostávala na místo kvůli stojícím autům aut jen obtížně," řekla ČTK Iva Knolová z pražské policejní správy. Za jak dlouho by se mohla během dne zlepšit, nedokázala odhadnout. Připustila, že dopravní kolaps ovlivnilo i uzavření Seifertovy ulice na křižovatce u Bulhara.

Nekonečné fronty automobilů byly na Nuselském mostě i v ulicích Anglická, Legerova, 5. května, Vinohradská, Ječná a Strakonická. Na většině z nich byl nejvyšší měřený stupeň hustoty provozu, ulice byly v podstatě zatarasené vozidly a neprůjezdné.

Ucpané centrum

Své si užili už po ránu řidiči na Barrandovském mostě kvůli dopravní nehodě, která se stala kolem 07:00. O moc lepší to nebylo o něco později ani v Praze 10 na Jižní spojce. Kvůli dopravní nehodě stála fronta aut na Strakonické ulici směrem od Chuchle.

Velmi hustý provoz byl poledni i na Smetanově nábřeží v Praze 1, na Výtoni a Palackého náměstí v Praze 2 v Radlické ulici v Praze 5 a v části ulice Milady Horákové v Praze 7.