Celou partu převaděčů zadrželi příslušníci brněnské expozitury pro odhalování organizovaného zločinu, Inspekce ministra vnitra ze Zlína a Oblastního ředitelství cizinecké a pohraniční policie v Brně.

Policisté i jejich společníci jsou obvinění z účasti na zločinném spolčení, zneužívání pravomoci veřejného činitele, podplácení, přijímání úplatku a padělání a pozměňování veřejné listiny. Na případ je uvaleno přísné informační embargo, protože jde o skupinu s rozvinutou vnitřní organizační strukturou, která byla napojená na mezinárodní gangy.

"Já mohu jen potvrdit, že skutečně pět našich policistů je obviněno a všichni byli zproštění služby. Výkon na jejich útvaru v Hevlíně je zajištěný. Nic víc k případu nelze sdělit," řekl Právu mluvčí ředitelství cizinecké policie v Brně Roman Skřepek.

Detektivové spolupracují se Slováky

Celkem bylo při akci zadrženo 16 osob, včetně pěti policistů. Ve vazbě skončilo jen několik cizinců, a to ruské, moldavské a rumunské národnosti. Ostatní čeští pachatelé jsou vyšetřovaní na svobodě. Na případu pracuje tým detektivů a Okresní státní zastupitelství pro Brno - venkov se slovenskou Národní jednotkou proti nelegální migraci, protože skupina má aktivní spolupracovníky i na Slovensku.