Kolem 17:00 své místo na stožáru opustil a policistům, kteří jej z dálky pozorovali, se ztratil, řekla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Posléze se ukázalo, že samozřejmě slezl. Chvíli předtím s ním mluvil vyjednavač, ačkoliv muž předtím hovor odmítal. Policisté ho převezli na psychiatrické vyšetření.

Muž na stožáru na pražském hlavním nádraží

Muž na stožáru na pražském hlavním nádraží

FOTO: Milan Malíček, Právo

Muž od pondělí už třikrát hrozil skokem v Hradci Králové a Chlumci nad Cidlinou. Podle informací televize Nova stály zásahy spojené s aktivitou podivného lezce na sloupy už zhruba 200 tisíc korun.

V Chlumci ve středu po skončení výslechu nastoupil pod dohledem policistů na vlak směr Praha, když mu před tím koupila jízdenku hradecká charita. „Jakmile ale dorazil do hlavního města, kolegové z Prahy nám hlásili, že vylezl na sloup na hlavním nádraží a požaduje, aby policejní vyjednavačka, která jej přemlouvala už v Hradci a Chlumci, přijela za ním,“ informovala Anna Pešavová z hradecké policie.

Muž nechtěl spáchat sebevraždu, ani neměl žádné jiné požadavky.

Muž na sloupu na hlavním nádraží v Praze

Muž na sloupu na hlavním nádraží v Praze

FOTO: Milan Malíček, Právo

"Muž je na sedmém nástupišti na sloupu ve výšce 15 metrů,“ řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Po 15. hodině již hasiči a záchranáři z místa odjeli, protože už údajně nehrozilo žádné nebezpečí. Muž seděl ve výšce, nekomunikoval. Byl teple oblečen, vybaven jídlem a pitím.

Lezec "skákal" už čtyřikrát

Lezcem je tentýž muž, který poprvé v pondělí zalarmoval policii v Hradci Králové, když hrozil skokem ze sloupu. Podruhé a potřetí u něj policisté zasahovali v úterý a naposledy ve středu vylezl na sloup v Chlumci nad Cidlinou. Muž byl pokaždé silně opilý.

Jak uvedla ve čtvrtek mluvčí hradecké policie Pešavová, muž po vystřízlivění policii řekl, že leze na sloupy kvůli ztracenému mobilnímu telefonu.