"Oba byli vyšetřováni pro podezření z údajného spáchání trestného činu poškozování věřitele. Orgány ve Vaduzu zastavily stíhání i celou kauzu Astrona, protože neshledaly žádné znaky, které by naplňovaly skutkovou podstatu trestného činu," informoval Železného jeho lichtenštejnský právní zástupce.

Česká policie by měla stíhání také zastavit

"Předpokládám, že naše policie bude postupovat obdobně a trestní stíhání Železného vedené v téže věci také neprodleně ukončí," reagoval český právní zástupce Železného Josef Monsport.

"Trestní oznámení jak v Praze, tak ve Vaduzu, podala společnost CME a podstata podezření ze spáchání trestného činu poškozování věřitele byla obdobná," dodal Monsport.

Senát rozhodoval o Železného vydání den poté

"Mrzí mě, že rozhodnutí padlo den před projednáváním mého případu v Senátu a informace nebyla k dispozici," komentoval pro Právo zprávu Železný. Doplnil, že předložil Senátu důkaz, na základě kterého by mělo být jeho stíhání v ČR zastaveno - celá zpráva.

"Podle §256 trestního zákona jsem se nemohl dopustit poškozování věřitele, neboť můj další majetek vždy převyšoval pohledávku CME. Dokládá to znalecký posudek, který si nechala vypracovat česká policie," uvedl Železný.