„Muž je podezřelý z přečinu spáchaném na silnici v Ostravě-Radvanicích na Fryštátské ulici směrem z Petřvaldu na ulici Rudnou,“ popsala místo události ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že událost se stala krátce před čtvrt na tři.

„Dosud neznámý řidič bílé dodávky najížděl na další dvě vozidla renault a peugeot. Poté před autobazarem do nich úmyslně narazil. Do jednoho z automobilů dokonce vrazil opakovaně, vůz odsunul až do vozovky. Poté z místa ujel,“ líčila mluvčí.

Škodu policie zatím vyčísluje. „Pachateli hrozí vězení až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ informovala dále Holčáková a dodala, že motiv činu zatím policisté nezjistili.

„Uvítáme jakoukoliv informaci k uvedenému případu agresivního řidiče na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.“ Věc prověřují policisté z Ostravy-Kunčic: tel. 974725701.

Ostravští policisté během uplynulého čtvrt roku prověřovali i jiné případy agrese na silnicích. „K útokům řidiči použili slzotvorný prostředek, střelnou zbraň i nářadí – takzvané hrablo na sníh,“ vypočítávala mluvčí.

Podobný případ agrese na silnici jako řeší ostravští policisté, zaregistrovala policie i letos v dubnu na dálnici D1. Manažer plzeňského pivovaru Prazdroj je obviněný, že před Prahou úmyslně vytlačil z vozovky řidičku mazdy, která po jeho zákroku odlétla do pole a narazila do stromu.