O čtyři dny později ji prázdnou dostal domů poštou. V zásilce objevil jen své průkazy a také dopis, kde mu nálezce sděluje, že si peníze nechal. Prý je potřeboval.

O události nechtěl starosta příliš hovořit. „Už vidím ty palcové titulky v novinách,“ byla první reakce, když ho Právo oslovilo. Nakonec s rozhovorem souhlasil.

„Byl jsem nakupovat v obchodě v Alžbětíně. Po zaplacení jsem si vzal peněženku do ruky a odešel k vozidlu. Musela mi vypadnout někde po cestě. Přišel jsem na to, až když jsem přijel domů,“ vzpomínal.

Okamžitě sedl s dalšími členy rodiny do auta a vrátil se na místo. „Prošmejdili jsme tam všechno, ale nic jsme nenašli. Myslel jsem si, že tam budou alespoň někde vyhozené doklady. V úterý mi pak přišly poštou. K tomu byl dopis, kde bylo napsáno, že mě to snad potěší, že mám doklady zpátky, a abych se nezlobil, že peníze si nálezce nechal, neboť byl v tíživé finanční situaci,“ popsal starosta další sled událostí.

Podle něho by to byl záslužný čin, kdyby nálezce přišel i s penězi. „To bych neváhal a okamžitě mu vyplatil odměnu. Doklady přišly stejně pozdě, už jsem si musel oběhnout úřady a zažádat o nové,“ pokračoval.

Odkud byl dopis odeslán, zjistil podle poštovního razítka. Nechtěl to ale prozradit. „To už bychom fušovali do práce policistům. Těm jsem to ohlásil a pracují na tom,“ uzavřel František Vlček.

Po záhadném nálezci kriminalisté zatím marně pátrají. Případ kvalifikovali jako přečin zatajení nálezu. Za to mu hrozí až roční vězení.