Rodinka prý strávila příjemné odpoledne, muž si v podvečer dopřál i alkohol, protože ještě netušil, že bude muset odjet do porodnice. „Jeli tam taxíkem. Z porodnice pak muž s dívenkou došli pěšky k nedaleké benzínové čerpací stanici, kde měl dítěti říci, ať na něj čeká na místě, a vydal se shánět odvoz,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Dívenky schovávající se v křoví poblíž benzínky si všimla 19letá žena, která tam přijela s přítelem kolem 22. hodiny. Děvčátko se jí svěřilo, že čeká na tatínka, se kterým nejprve odvezli maminku do porodnice.

Když se muž nevracel, mladá žena ho nejprve začala hledat v okolí a následně to řekla policistům, hlídkujícím poblíž. Ti dívku v tričku a kalhotách, třesoucí se zimou, hodinu před půlnocí posadili do auta, a protože muž se v nedalekém okolí nenacházel, převezli ji na policejní služebnu.

Policie vypátrala otce přes telefon

V okolí benzínky policisté muže nenašli, informace zjišťovali v nemocnici. „V porodnici 29letá matka dívky potvrdila, že dceru svěřila svému druhovi,“ uvedla dále Holčáková. Když policisté zjistili telefonní číslo muže a zavolali mu, řekl, že neúspěšně shání taxíka pro odvoz dítěte a sdělil také, kde právě je. Policisté ho našli asi o pět kilometrů dál.

Dívenka byla ve středu krátce před jednou hodinou ranní předána do péče sestry její matky. „Muž byl totiž ovlivněn alkoholem. Při orientační dechové zkoušce jsme naměřili asi 2 promile alkoholu,“ sdělila Holčáková.

„Oba rodiče se poté shodli, že k situaci došlo pravděpodobně kvůli rozrušení budoucího otce z narození jeho prvního dítěte. Dále oba shodně sdělili, že vliv mohla mít také únava,“ doplnila mluvčí. Policisté budou nyní prověřovat, zda nedošlo ke spáchání přečinu opuštění dítěte nebo svěřené osoby.