Bývalý policista, který by svou výpovědí mohl Kajínkovu kauzu od základů zvrátit, podle informací Primy pracoval na odposlechovém útvaru v Plzni. I když už teď nemá s policí nic společného, do konce života se o své práci nesmí bavit. Právě této mlčenlivosti je připraven ho ministr vnitra bez mrknutí oka zbavit.

„Já jsem říkal před měsícem, že vím o možném posunu a to se týká právě tohoto policisty. Když mi dá žádost, já ho opravdu okamžitě zbavím mlčenlivosti,“ řekl Primě John.
 
Policista, který toho možná ví hodně a možná také ne, už ale promluvil. Zavolal tomuto muži, který založil internetové stránky na podporu Jiřího Kajínka.
 
„Ten člověk, se kterým jsem mluvil, hovoří o zapojení vysokých špiček policie a plzeňského soudu. Hlavní bylo to, že Kajínek je nevinný,“ říká autor webu jirikajinek.cz Lukáš Charvát.
 
Odposlechy se mají točit kolem sledování podnikatele Antonína Vlasáka - údajného objednavatele smrti Štefana Jandy a jeho bodyguarda ještě před vraždou.
 
Na důsledném prošetření celé kauzy má ministr vnitra eminentní zájem. Podle něj by se měly jednou provždy a skonečnou platností vyvrátit všechny spekulace, které hýbou veřejností.
 
„V tomto případě si lidé prostě myslí, že stříleli policajti a proto je to zašumlováno. Už proto musí inspekce každý podnět vyšetřit bedlivě,“ říká John.