„Tři lidé procházeli se dvěma štěňaty kolem domu podezřelého, když volně pobíhající psi vběhli na jeho neoplocený pozemek a začali honit slepice. Muž se zpočátku snažil obě zvířata ze dvorku vyhnat železnou holí. Lovecký teriér se však schoval do křoví a vyběhl právě v době, kdy už měl muž v ruce brokovnici, kterou ho na místě zastřelil,“ popisovala událost opavská policejní mluvčí Dagmar Schindlerová.

Agresivní chování myslivce, který letos v březnu podle informací Práva vystoupil na vlastní žádost z Mysliveckého sdružení Píšť-Hůrky, takže povolenku pro lovení nyní nemá, se však neobrací jen proti zvířatům. Oslovení obyvatelé Píště potvrdili, že dotyčný má neustále problémy i s lidmi, kterým „pokud není po jeho“ vyhrožuje, že je zastřelí. Na muže již proto bylo podáno minimálně jedno trestní oznámení za vyhrožování zabitím, jeho chování řešil pokutami i městský úřad v Hlučíně.

Obyvatelé Píště nyní doufají, že se případem bude důrazně policie i obec zabývat. „Není přece možné, aby takto agresivní člověk měl zbrojní průkaz a vlastnil brokovnici, malorážku, kulovnici i malou pistoli. Není to poprvé, kdy byl v Píšti postřelený pes. Muž měl kdysi sám tři psy a dokonce postřelil i jednoho z nich. Pes ležel 14 dnů na poli, nakonec se z toho vylízal. Měla by zakročit i obec,“ rozhořčeně popisovali lidé, kteří nechtěli zveřejnit svá jména, redakce je však zná.