Podle policejní mluvčí Moniky Pátkové jel 23letý mladík ve směru na Horní Krupou, nezvládl zpomalit do pravotočivé zatáčky a dostal se mimo silnici. „Auto se převrátilo na střechu a spadlo do rybníka,“ popsala nehodu mluvčí.

V renaultu, který podle policejní svodky odmrštil náraz do pařezu, seděli v okamžiku kolize dva muži - s místním řidičem cestoval ještě 29letý muž ze Žďárska. Ten měl podstatně víc štěstí. Ránu totiž zaslechl majitel rybníka, žijící hned v sousedství, vyběhnul ven a pouze otřeseného spolujezdce vytáhnul z vozu. Řidiče už vyprošťovali přivolaní hasiči.

„Došlo k selhání všech životních funkcí. V důsledku čeho však prozradí až nařízená soudní pitva,“ upozornil primář zasahující záchranky Miroslav Havlík, že příčinu smrti nebylo možné určit na místě. Záchranáři se mladíka pokoušeli vrátit k životu přes půl hodiny - bohužel marně.

Dva mrtví při nehodách na severu Moravy

Smrtelné nehody se v pátek staly také v Moravskoslezském kraji. Při střetu dvou vozidel ve Frýdlantu nad Ostravicí zahynul šestatřicetiletý muž. Další dvě osoby skončily v nemocnici.

V Karviné došlo v pátek po 22. hodině ke střetu cyklisty a osobního vozu. Nehoda se stala na silnici ve směru na Darkov. Po příjezdu záchranářů nejevil cyklista žádné známky života.

"Zahájili oživovací pokusy a snažili se obnovit jeho krevní oběh, ale snaha byla neúspěšná," dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.