Šestadvacetiletý řidič Renaultu 19, který ve vysoké rychlosti vjel do protisměru a čelně se srazil s vozem Škoda Octavia, měl v krvi stopy po drogách. "O jaké narkotikum a jaké množství se jednalo, určí až znalecké posudky," řekl policejní mluvčí. Z tohoto vozu na místě zemřeli dva muži a žena. Řidič zemřel později v nemocnici.

Jednačtyřicetiletý muž, jenž řídil druhé vozidlo, byl zase pod vlivem alkoholu. "Také v tomto případě přesné množství určí další rozbory," řekl mluvčí s tím, že toto vozidlo pravděpodobně jelo rychlostí kolem 160 kilometrů v hodině.

"Na této úrovni se zastavila ručička tachometru. Soudní znalec ale bude muset určit, zda jel vůz opravdu tak rychle. Je možné, že se ručička posunula při nárazu," uvedl.

Havárie se v noci na 9. července stala v karvinské místní části Louky na silnici I. třídy ve směru na Český Těšín. Řidič Renaultu 19 jel podle policie pravděpodobně vysokou rychlostí od Českého Těšína na Karvinou. Pravotočivá zatáčka vozidlo vynesla do protisměru, kde se střetlo s vozem Škoda Octavia, které řídil jednačtyřicetiletý muž. Nehodu nikdo z pasažérů obou aut nepřežil.

Policie měla podezření na drogy už při prohledání vraků aut. V renaultu totiž technici našli několik sáčků se žlutou krystalickou látkou. Sáčky byly odeslány na expertizu do kriminalistické laboratoře.