Obžaloba kladla muži za vinu, že podnapilý v březnu polil bezmocnou ženu ve vaně lihem a zapálil ji. Tragédie se odehrála po bouřlivé hádce v bytě partnerů v Etiopské ulici v Praze 6. Matka dvou synů, ochrnutá na levou polovinu těla, při ní utrpěla hluboké popáleniny na 64 procentech těla. Nejvíce měla poškozené dýchací cesty a obličej. Záchranná služba, kterou po události přivolal obžalovaný, převezla ženu do vinohradské nemocnice, kde po měsíci zemřela.

Obžalovaný: spáchala sebevraždu

Soudní senát své rozhodnutí odůvodnil tím, že obžalovaný nabídl během vyšetřování tři různé verze toho, co se v osudný březnový den v bytě jeho přítelkyně stalo. Nejprve se ke svému činu doznal, později však svou výpověď odvolal a prohlásil, že neštěstí bylo způsobeno nešťastnou náhodou. Žena podle něj začala hořet poté, co do vany spadla láhev s lihem. V poslední verzi, kterou Róth obhajoval i před dnešním soudem, spáchala Kováčová sebevraždu.

"Přes deset let jsem se o ni staral. Ona potřebovala mě, ne já ji. Říkala, že když ji opustím, spáchá sebevraždu," obhajoval dnes Róth svou poslední verzi tragédie. "Neměl jsem k vraždě žádný motiv, měl jsem ji rád," dodal. Při své závěrečné řeči pak názorně předváděl, že by se ke Kováčové nemohl v koupelně dostat tak, aby ji bylo možné polít lihem a zapálit.

Na soud však jeho projev nezapůsobil. Předseda senátu Jiří Lněnička upozornil, že verdikt je dostatečně podložen důkazy, které spočívají mimo jiné ve výpovědi policistů a lékařů, kteří na místě tragédie zasahovali.