"Dva kamióny havarovaly ve 02:00 na 32. kilometru ve směru na Plzeň. Řidič jednoho vozu zemřel," dodal Truxa. Podle operačního důstojníka dálničního oddělení Rudná srazil řidič prvního kamionu zvěř a zastavil. Zezadu do něj narazilo nákladní auto jedoucí ve stejném pruhu; jeho řidič nepřežil.

Havarované kamióny se ještě těsně před polednem odstraňovaly z vozovky a před místem havárie se vytvořila několikametrová kolona. Ve Voticich nad ránem naboural do oplocení domu devětapadesátiletý řidič. Na místě byl mrtvý. "Je možné, že měl zdravotní potíže," dodal Truxa. Obě havárie se vyšetřují.

Před páteční půlnocí podle Truxy zahynul také pětadvacetiletý řidič fordu u Vojtěchova na Mělnicku. Na silnici R7 u sjezdu na Kvíc zahynula žena po čelní srážce dvou osobních aut. Další dvě ženy se těžce zranily, jednu z nich převezl vrtulník do nemocnice v Praze, druhou odvezla do nemocnice sanitka. Dvě další osoby záchranáři převezli na chirurgickou ambulanci ve Slaném, sdělila ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Podle Janečkové záchranáři během pátku zasahovali u 20 dopravních nehod v kraji. V podvečer vyjely dva sanitní vozy a vrtulník k Řevničovu na Rakovnicku. Při nehodě byly smrtelně zraněny dvě osoby a další dvě záchranáři převezli do nemocnic.

Navečer se při nehodě na I/3 u odbočky na Konopiště zranilo pět lidí. Jednoho pacienta s těžkým zraněním převezl vrtulník do nemocnice v Praze, další čtyři lidé byli s lehkými až středně těžkými zraněními převezeni sanitními vozy do benešovské nemocnice.